Földértékesítés: az ellenzék tovább támad

Gazdaság
  • 2015.11.28. - 00:59

Arra szólította fel tegnap az ellenzéki pártokat a Fidesz, hogy azonnal fejezzék be a „gazdák vegzálását”.

A nagyobbik kormánypárt közleményében rávilágított: szégyentelenebbnél szégyentelenebb akciókkal és hazugságokkal támadják a gazdákat és a Földet a gazdáknak programot. Mindenhol – Brüsszelben, az Alkotmánybíróságon, a kormányhivataloknál – próbálják megakadályozni, hogy a magyar földművesek termőföldet vásárolhassanak. Belekötöttek abba a jogszabályba is, amely rögzítette volna, hogy nem magyar állampolgár ne vehessen földet, és most már belekötnek abba is, hogy tényleg csak a gazdaképzőt elvégző magyar földművesek vehetnek földet. A gazdaképző elvégzése a minimum, de önmagában igen kevés a földvásárláshoz, emellett számos egyéb feltételnek is meg kell felelni, a gazdáknak például húszéves elidegenítési és terhelési tilalmat kell vállalniuk a megvásárolt földre. A Fidesz arra reagált közleményében, hogy Lengyel Szilvia, az LMP vidékfejlesztési szóvivője tegnap azt mondta: pártja követeli, hogy hozzák nyilvánosságra azoknak a nevét, akik elvégezték az aranykalászos gazdaképzőt.

Bitay Márton állami földekért felelős államtitkár a Jobbikkal kapcsolatban tegnap arról beszélt, álságos a párt magatartása a földárverések ügyében, hiszen megpróbálja elgáncsolni a kizárólag magyar licitálók lehetőségét, majd ezt a nyilvánosság előtt szóvá teszi. Ennek előzménye, hogy Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke „hazaáruló lépésnek” nevezte a földprogramot, mivel külföldi állampolgár is vásárolhatott termőföldet.

Reklám