Fidesz: Vona Gábor olyan messze van a nemzeti összetartozástól, mint Makó Jeruzsálemtől

A párt közleménye szerint a Jobbik elnöke a hatalomért és a pénzért elárulta a külhoni magyarokat is

Belföld
  • 2017.06.02. - 18:50

A Fidesz szerint Vona Gábor, a Jobbik elnöke "a hatalomért és a pénzért elárulta a külhoni magyarokat is".

A Fidesz pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleményében Vona Gábor trianoni évforduló alkalmából tartott megemlékezésen elhangzott beszédére reagálva azt írta, a Jobbik elnöke a nemzeti összetartozástól "ma már olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől". Úgy fogalmaztak: Vona Gábor "a hatalomért és a pénzért elárulta" a Jobbik korábbi nemzetpolitikáját, a nemzeti érdekeket és a külhoni magyarokat is. Hozzátették: "Vona Gábor, Gyurcsánnyal és Botka Lászlóval együtt" a kettős állampolgárságról szóló törvényt sem szavazta meg és velük együtt "nemzetárulást követett el", amikor nem szavazta meg a migránsok betelepítésének elutasításáról szóló alkotmánymódosítást. A Fidesz szerint a Jobbik politikusai ma már odáig mennek, hogy a külhoni magyarokat "gyalázzák".

Reklám