A Fidesz elutasítja a Demokratikus Koalíció törvénymódosítási javaslatát, mely szerint a kórházakban és az iskolákban is annyiért lehessen étkezni, mint a Miniszterelnökségen. A nagyobbik kormánypárt továbbra is kiáll amellett, hogy mind a kórházak betegei, mind a rászoruló gyerekek ingyenesen étkezhessenek.
A minisztériumi fizetős menzáktól eltérően, ma a kórházakban ingyenes az étkezés, az óvodákban és az iskolákban szintén több mint félmillió gyermek eszik ingyen. Gyurcsányék törvényjavaslata tehát azt jelenti, hogy fizetőssé akarják tenni a kórházi étkezést és meg akarják szüntetni az ingyenes gyermekétkeztetést - reagált kedden délután a nagyobbik kormánypárt Varju László DK-alelnök és Gréczy Zsolt frankciószóvivő korábbi bejelentésére, mely szerint törvénymódosító javaslatot nyújtanak be annak értekében, hogy az iskolákban és a kórházakban is annyiba kerüljön az étkezés, mint a Miniszterelnökségen.
A Fidesz közleményében hozzátette, ezt elutasítja és továbbra is fenntartja az ingyenes étkezést a kórházakban, valamint a rászoruló gyermekek esetében.
Ide kapcsolódik a Miniszterelnökség által ugyancsak kedden délután kiadott közlemény, melyben a kormányfő hivatalának otthont adó Karmelita kolostor menzájának árait ért kritikákra reagáltak:
A Karmelita épületében dolgozó munkatársak napi étkeztetését - több közigazgatási intézményhez hasonlóan - ez az önkiszolgáló konyha látja el. Az önkiszolgáló menza nem étterem. Az üzemi konyha kínálatában kisebb adagokat szolgálnak fel és az ételkínálat is korlátozott - írják.
A közleményben megjegyzik azt is, hogy a Karmelita hivatali étkezője hasonló árképzéssel dolgozik, mint a parlamenti képviselők étkeztetését ellátó Országház Étterem, ahol egy kétfogásos menü ára 780 forint. Zárásként hozzáteszik: kettős mércének tartják, hogy az ellenzéki képviselők az országgyűlési menza árképzése ellen, ahol maguk is étkeznek, nem tiltakoznak, a Karmelita épület menzájának árszabását viszont kritikával illetik" - zárul a Miniszterelnökség közleménye.



