Február 13-án mutatja be idei F1-es autóját a vb-címvédő Mercedes

A német istállónak a mostani lesz a 10. szezonja, amelyben gyári csapatként versenyez az elitkategóriában

Sport
  • 2019.01.30. - 12:54

Február 13-án mutatja be idei Forma-1-es versenyautóját a világbajnoki címvédő Mercedes - jelentette be szerdán a német istálló.

Az ötszörös vb-győztes brit Lewis Hamilton és finn csapattársa, Valtteri Bottas az idén a W10 típusjelű autót vezeti majd, amely arra utal, hogy a Mercedesnek az idei lesz a 10. szezonja, amióta gyári csapatként visszatért az autósport elitkategóriájába. Elsőként február 11-én a Toro Rosso leplezi le a 2019-es versenyautóját, a Ferrari pedig február 15-én tartja majd a bemutatót.

Az első hivatalos teszt február 18-án kezdődik Barcelonában, a világbajnoki idény első futamát pedig március 17-én rendezik a Melbourne-ben. Az ausztráliai  versenyt megelőzően - március 13-án, szerdán - rendhagyó módon ünnepélyes idénynyitó ceremóniát rendeznek a melbourne-i Federation Square-en a 20 pilóta és a 10 csapatfőnök részvételével.

Reklám