Fabiny Tamás az evangélikus egyház új elnök-püspöke

Gáncs Péter püspök jövő májusban nyugdíjba vonul

Belföld
  • 2017.11.24. - 16:27

Fabiny Tamást választotta a Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) zsinata az egyház új elnök-püspökévé. - közölte az Evangélikus Információs Szolgálat pénteken az MTI-vel. 

Az MEE zsinata pénteki ülésén döntött erről, miután Gáncs Péter püspök, aki 2010 óta töltötte be a tisztségét, jövő májusban nyugdíjba vonul, és benyújtotta lemondását.

Fabiny Tamást a zsinati testület 32 igen, 11 nem és 3 érvénytelen szavazattal választotta meg, a tisztségre ő volt az egyedüli jelölt. 

Az egyház 58 éves új elnök-püspöke 2006 óta az Északi evangélikus egyházkerület püspöke.

Reklám