Megalakult a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust előkészítő társadalmi bizottság. A testületet, amely csütörtök este Budapesten, a Prímási Palotában tartotta alakuló ülését, Erdő Péter bíboros, prímás hívta életre, elnöke Áder János köztársasági elnök.

Erdő Péter kitért arra: a kongresszusra a világ minden pontjáról érkező hívők "vallásos lelkülettel jönnek" majd, de azért a várost is szeretnék megismerni, így Budapestnek a kongresszus jó lehetőség lesz a bemutatkozásra.
A Jézus Krisztust hirdető és ünneplő egyhetes kongresszust négyévente rendezik meg. Budapest 2020-ban második alkalommal ad majd otthont az eseménynek. Az 1938 májusában Budapesten megtartott 34. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus záró, a Hősök terén bemutatott szentmiséjén félmillió hívő vett részt. A 2020-as, 52. kongresszus helyszínét Ferenc pápa jelölte ki 2016-ban a Fülöp-szigeteki Cebuban tartott találkozón.



