Erdélyi Magyar Néppárt: Egyre jobban hasonlít az ukrán és a román kisebbségpolitika

„Az erdélyi magyarság mindennapjaiban nincs javulás”

Határon túl
  • 2018.11.24. - 20:06

A Székely Mikó Kollégium ügye alapján úgy tűnik, hogy Románia kisebbségpolitikája egyre jobban hasonlít az ukrajnaira - mondta az Erdélyi Magyar Néppárt elnöke.

Szilágyi Zsolt a református egyház sepsiszentgyörgyi épületének visszaállamosítására utalva az M1 aktuális szombati műsorában kijelentette, hogy a Romániában élő kisebbségek helyzete száz év alatt sem változott sokat, az erdélyi magyarság mindennapjaiban nincs javulás. A pártelnök "világos és nyílt" üzenetet vár a román hatalomtól, hogy nem akarják erőszakkal asszimilálni az ott élő kisebbségeket. 

Szilágyi Zsolt szerint januártól kezdődő európai uniós elnöksége során Románia bebizonyíthatja érettségét a tisztségre, emellett felhívhatja a figyelmet az EU bővítésére is. Utóbbi mind Magyarország, mind Románia számára fontos, hiszen magyarok és románok is élnek a csatlakozásra váró államokban - tette hozzá.

Reklám