Emmi: Nincs létszámstop a mentőknél

Sajtóhíreket cáfol a tárca

Belföld
  • 2018.07.02. - 13:12

A sajtóhírekkel ellentétben nincs létszámstop az Országos Mentőszolgálatnál - tudatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma hétfőn.

A tárca tudatta: a kormány döntése értelmében létszámstop kizárólag a kormányhivatali jogállású szerveknél, központi hivataloknál, valamint a fővárosi és megyei kormányhivataloknál lépett érvénybe.

Az intézkedés célja a bürokrácia növekedésének megakadályozása, egyben a hatékony és olcsó állam megteremtése. Ezt szolgálta a kormány- és járási hivatalok kialakítása, a háttérintézmények körének felülvizsgálata is - közölte a minisztérium.

Reklám