Mától vasárnapig első alkalommal rendezik meg a Székesfehérvári Zsidó Napokat.
A város önkormányzata, a Mazsihisz, a helyi hitközség és a Határtalan Kultúra program közös szervezésében megvalósuló fesztiválon fellép majd mások mellett a Budapest Klezmer Band és a Debrecen Dixieland Band, gyerekkoncerttel Bíró Eszter, Seress Rezső-dalokkal Szakcsi Lakatos Béla és Müller Péter Sziámi. Történelmi sétát is tartanak a város zsidó emlékeit bemutatva, de lesz kóstoló is zsidó ételekből-italokból. A beharangozó keddi sajtótájékoztatón Cser-Palkovics András polgármester azt hangsúlyozta, hogy erősíteni kívánják a lokálpatriotizmust és a békés egymás mellett élést. Heisler András, a Mazsihisz elnöke arról szólt, hogy a változó világra nyitott zsidóságot szeretnék képviselni, ezért rendezik meg a fesztivált.