Az élelmiszerhamisítás és feketegazdaság visszaszorítása érdekében kötött együttműködési megállapodást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a Vám, Jövedéki és Adóügyi Szolgáltatók Szövetsége (VJASZSZ) - hangzott el a Nébih és a VJASZSZ kedd délelőtti sajtótájékoztatóján Budapesten.
Oravecz Márton, a Nébih elnöke elmondta: az együttműködés részeként a jövőben a Nébih szakmai előadásokkal és a termékimport vámeljárásban szakmai konzultációval segíti a VJASZSZ munkáját.
Hozzátette: a szövetség pedig tájékoztatja a hatóságot a harmadik országból származó importtal kapcsolatos jogszabályok érvényesülésében szerzett gyakorlati tapasztalatairól, valamint szakterületét érintő továbbképzéseket tart a Nébih munkatársainak.



