Együttműködési megállapodást kötött a Közbeszerzési Hatóság (KH) és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) - közölte a KH az MTI-vel szerdán.
A határozatlan időre szóló megállapodás szerint a felek együttműködnek közbeszerzési szakmai kérdésekben, valamint a közbeszerzési eljárások eredményeként megvalósuló szerződések teljesítésének ellenőrzésében.
A KH 2015 novembere óta már nemcsak a közbeszerzési eljárások jogszerűségét, hanem a szerződések megfelelő teljesítését és a szerződések módosítását is vizsgálja - írták.
A tájékoztatás szerint az együttműködéssel a két állami szerv az élelmiszer-higiéniai, élelmiszerminőségi, élelmiszerbiztonsági és állategészségügyi közbeszerzési szerződések ellenőrzését hatékonyabban, az operatív munka szorosabb összehangolásával tudja elvégezni.
Közölték azt is, hogy hatósági tevékenységük folyamatos fejlesztése érdekében a jövőben közös konferenciákat szerveznek, valamint egyeztetést folytatnak és tapasztalatot cserélnek ellenőrzési módszertani kérdésekben.


