Egyszettes vereséggel tért vissza Andy Murray

A skót játékos a könyökfájdalmai miatt visszalépett Novak Djokovic helyére ugrott be

Sport
  • 2017.12.29. - 18:21

A korábbi világelső Andy Murray egyszettes vereséggel tért vissza az Abu-Dzabiban zajló bemutató férfi tenisztornán.

A világranglistán 16. skót játékos a könyökfájdalmai miatt visszalépett Novak Djokovic (12.) helyére ugrott be, és kapott ki 6:2-re a spanyol Roberto Bautista Aguttól, aki így bejutott a fináléba. Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a két játékos csak egy szettet játszik.

Murray a wimbledoni bajnokság óta először lépett pályára, az esztendő második felében csípősérüléssel bajlódott.
Pénteken, a másik elődöntőben a dél-afrikai Kevin Anderson (14.) 7:6 (8-6), 6:4-re nyert az osztrák Dominic Thiem (5.) ellen, ezzel 7-0-ra módosította az egymás elleni mérlegüket.

A hatfős versenyen - ahol a végső győztes 250 ezer dollárt kap - az ötödik helyet az orosz Andrej Rubljov (39.) szerezte meg, aki 6:4, 6:2-re nyert a spanyol Pablo Carreno Busta (10.) ellen.

Reklám