Megduplázódott tavaly a bankautomatákon keresztül történő készpénzbefizetések száma. Az automaták igénybevételével felszabaduló banki munkaerő pedig több időt és energiát tud az ügyfelekre fordítani.
A K&H-nál a több mint kétszáz bankfiók mindegyikében van befizetős automata. A bank saját adatai szerint a hét napjai közül a péntek vitte a prímet, péntekenként fizettek be a legtöbbet, több mint 1,5 milliárd forintot. Szombatra és vasárnapra jóval alacsonyabb, 300-400 millió forint jutott. A K&H-s bankautomaták egy-egy alkalommal legfeljebb kétszáz bankjegyet fogadnak el, ha valamennyi bankjegy húszezres, akkor egy tranzakcióval maximum négymillió forintot lehet befizetni. Az ATM-es készpénzbefizetések bővülése a szakértők szerint nem meglepő és logikus lépés az ügyfelek részéről. A készpénzbefizetés az egyszerűbb banki tranzakciók közé sorolható, a hét minden napján, 0–24 órában elérhető, nem kell sorban állni a fiókokban, ráadásul az ATM-ek növekvő népszerűsége a bankfióki munkát is segíti azzal, hogy a bank munkatársai még jobban koncentrálhatnak a személyes tanácsadásra. Erre ugyanis egyre nagyobb igény mutatkozik az ügyfelek részéről, legyen szó hitelezésről vagy megtakarításokról.



