Egyre több nyugdíjas-szövetkezet alakul

Folytatódik az országjárás

Gazdaság
  • 2018.03.26. - 00:32

Két helyszín maradt hátra a nyugdíjas-szövetkezeti formát népszerűsítő országjáró körútból, kedden Békéscsabán folytatódik, szerdán pedig Budapesten zárul az eseménysorozat – mondta lapunknak Turi Dénes a Közérdekű Nyugdíjas-szövetkezetek Országos Érdekképviseleti Szövetsége (Közész) elnöke.

Hozzátette, átmenetileg ér véget a sorozat, a második félévben további településekre szeretnének eljutni, és vállalkozók körében is népszerűsítik a foglalkoztatási formát. Már száztizenhét nyugdíjas-szövetkezet működik az országban, az érdekképviselet pedig azt szeretné elérni, hogy valamennyi szervezettel kapcsolatot építsen ki, és legyenek tagjai az érdekvédő intézménynek. Turi Dénes szerint jó hír, hogy a Közészt is egyre többen ismerik. Az eddigi tapasztalatokat összegezve az egyik legnagyobb pozitívum, hogy egyre több olyan helyszínen jártunk, ahol már működő szövetkezetek tagjai jöttek konzultációra – mondta megkeresésünkre Bak Klára, a Szövetkezeti Kutatóintézet Nonprofit Kft. szakértője. Pozitívumként értékelte, hogy párbeszéd alakult ki az érdekképviselet és a szervezetek között, így lehetőség van a gyakorlati kérdések tisztázására, és a szakmai-jogi-működési kérdések összegyűjtésére.
Reklám