Egymásnak feszülhetnek a néppártosodást támogató és a radikális erők a kongresszuson

Belháború a Jobbikban

Belföld
  • 2018.04.14. - 03:27

A Jobbik elnöksége a jövő hét eleji ülésén írja ki a párt tisztújító kongresszusát – közölte az MTI-vel Mirkóczki Ádám szóvivő.

Elmondta: Vona Gábor ügyvezető elnökként dolgozik, lemondás esetén ugyanis az elnökség, az elnök vagy alelnök mandátuma addig szól, amíg az újat meg nem választják. Az alapszabály szerint bármelyik Jobbik-tag tehet szándéknyilatkozatot az indulásra, ám hivatalos elnökjelölt csak az lehet, akit az alapszervezetek legalább húsz százaléka támogat. Az alelnök jelöltségéhez tíz százalék kell. Vona az országgyűlési választás után jelentette be lemondását. Fodor Csaba, a Nézőpont Intézet ügyvezetője úgy véli, akár pártszakadás is bekövetkezhet a Jobbikban, a néppártosodást támogató és a radikális eszmékhez visszatérést sürgető erők egymásnak feszülése miatt. Identitásában rendkívül bizonytalan és lélektelen párt képét mutatta a Jobbik, amely a kampány vége felé ezzel sok, korábban támogatójának számító radikálist bizonytalanított el – mondta az elemző. A Magyar Idők arról írt, hogy májusban bíróság elé állnak Sneider Tamás, a leköszönő Országgyűlés jobbikos alelnökének fiai. Az ügyészség közösség tagja elleni erőszak bűntettével vádolja azokat a fiatalokat, akik közül többen a rasszista megnyilvánulásairól ismert Betyársereg tagjaiként 2015-ben folyamatosan zaklattak és fenyegettek egy roma családot.
Reklám