A szolgáltatási színvonal fejlesztéséről és az együttműködés még hatékonyabbá tételéről egyeztettek az osztrák és a magyar vasúttársaságok vezetői - közölte a MÁV Zrt. csütörtökön.
A közlemény szerint tárgyaltak az 1978-ban kötött vasúti határforgalmi egyezmény módosításának szükségességéről, az elmúlt 10 évben duplájára nőtt utasforgalmú Budapest-Bécs összeköttetés minél gyorsabb, kiszámíthatóbb, minőségi kiszolgálásáról, valamint a RAILJET vonatok fedélzeti biztonságának növeléséről.
A vasúttársaságok célja hatékonyságuk és szolgáltatási színvonaluk emelése, szerepük erősítése az egyre inkább erősödő piaci versenyben.
A közleményben kiemelték: az Osztrák Szövetségi Vasutak (ÖBB) a MÁV-csoport egyik kiemelt partnere. A MÁV Zrt. és az ÖBB már 2011-ben szándéknyilatkozatot írt alá a stratégiai kapcsolatokról, a vállalatcsoport együttműködési területeiről pedig hosszú távú megállapodást kötött.


