A palesztinok ismét egy lépéssel közelebb kerültek az államiságuk nemzetközi elismertetéséhez, miután pénteken az ENSZ közgyűlése határozatot fogadott el arról, hogy a megfigyelői státust élvező közel-keleti ország zászlaját szeptemberben – a világszervezet 70. közgyűlésén – felvonják a többi tagállam lobogója közé.
Izraeli értelmezés szerint egyébként pontosan tíz éve, 2005. szeptember 12-én fejezte be a zsidó állam a Gázai övezetben létesített zsidó telepek kiürítését, ezzel a zsidó állam először vonult ki olyan területről, amelyet az 1967-es háborúban szállt meg. A palesztinok, az ENSZ, a nemzetközi emberi jogi szervezetek és a nemzetközi közösség nagyobb része szerint ugyanakkor a megszállás még nem ért véget, Izrael ugyanis fenntartja magának a jogot, hogy ismét bevonuljon, ha palesztin területről támadás éri, továbbá fenntartja az ellenőrzést a légtér, a felségvizek és a határátkelők és az övezet infrastruktúrája felett.



