Ma este fél hétkor mutatják be a Margó Fesztivál eseményeként Péntek Orsolya Dorka könyve című új regényét Budapesten, a Kazinczy utcai Teslában. A kötetet az előző regényt, Az Andalúz lányait is kiadó Kalligram Kiadó jelentette meg.
Lapunk rovatvezetőjének ez a második regénye, amely egy tervezett trilógia második darabja. Az első könyvben egy, a Kádár-korban született lány ikerpár egyik tagja meséli el saját történetét, míg az új könyvben testvére szemszögéből látjuk ugyanazokat az éveket, és a monarchiabeli olasz-magyar-német-horvát család történetét. A könyv olyan prózakísérlet második darabja, amely nem az idősíkok által viszi tovább a történetet, hanem a nézőpontváltásokkal arra keresi a választ, hogy megváltozik-e egy történet azáltal, ha máshonnan nézzük. Illetve, hogy megváltozik-e a maga történelem, ha egy sok nemzetiségű család olykor egymásnak ellentmondó hagyományai felől egyszerre próbáljuk nézni. A Dorka könyvéhez a festőművész-író felhasználta a magyar és horvát családrész levelezését, az egyik nagyapja ostromnaplóját és ötvenhatos naplóját, valamint emlékiratait, illetve a másik nagyapjának hivatalos levelezését is.