Ban Ki Mun ENSZ főtitkár pénteken bejelentette, hogy a világszervezet csúcsértekezlet összehívását tervezi márciusra a Szíriából elmenekült több millió ember letelepítése érdekében, egyúttal aggodalmát fejezte ki "a migránsokkal és menekültekkel szemben ébresztett, nem helyénvaló gyanúsítások" miatt.




