Az euróövezetben 1,5 százalékkal, az unióban pedig 1,7 százalékkal nőtt az óránkénti munkaerőköltség január–márciusban negyedéves összehasonlításban, ugyanannyival, mint tavaly október–decemberben – jelezte tegnap az uniós statisztikai hivatal, az Eurostat.
A bérek és keresetek a 19 tagú euróövezetben 1,4 százalékkal, a 28 országot számláló unióban pedig 1,6 százalékkal emelkedtek – tájékoztatott a távirati iroda. A béren kívüli juttatások 1,6, illetve 1,8 százalékkal kúsztak feljebb az idei első negyedévben. Az Európai Unióban az iparban 1,5, az építőiparban 1,8, a szolgáltatási ágazatban pedig 1,6 százalékos volt a növekedés.



