A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerint sajnálatos, hogy az ellenzéki erők pártpolitikai céloknak rendelték alá a kötelező betelepítési kvótáról szóló vasárnapi népszavazás ügyét, ez véleménye szerint "azért is szomorú", mert így figyelmen kívül hagyták saját szavazóik aggodalmait is.
Dömötör Csaba a Kormányzati Tájékoztatási Központ által az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében azt írta: az elmúlt hónapokban minden párt és közéleti szereplő kifejthette véleményét a népszavazásról és a brüsszeli betelepítési döntésekről.
Hangsúlyozta: a népszavazás nemzeti ügy, "nem a napi belpolitikai küzdelmeinkről szól, hanem Magyarország jövőjéről". Úgy értékelt: a brüsszeli betelepítési tervek súlyos kockázatokkal járnak, amelyeket "nem szabad felvállalnunk".



