A megújuló Közlekedési Múzeum és a Fortepan képarchívum közös szakmai munka keretében megkezdte a múzeum fotógyűjteményeinek digitalizálását és népszerűsítését – közölte az intézmény az MTI-vel.
Az új Közlekedési Múzeum fontos küldetésének és feladatának érzi a gyűjteményeihez való nyílt hozzáférést, a megőrzésében lévő fotók feldolgozásának előmozdítását – fogalmaznak a résztvevők az MTI-hez eljuttatott közleményükben. „A közös cél szellemiségében a szakemberek célja a korábban alig látott közlekedés- és ipartörténeti értékek tudományos igényességű bemutatása és a páratlan felvételek közkinccsé tétele” – olvasható az összegzésben.



