Damaszkusz a török csapatok kivonását követeli Szíriából

Törökország szerint katonái az asztanai megállapodás szellemében járnak el

Külföld
  • 2017.10.14. - 18:59

A damaszkuszi vezetés az Északnyugat-Szíriába bevonult török csapatok azonnali kivonását követelte szombaton, "botrányos agressziónak" minősítve a hadműveletet.

A szíriai külügyminisztérium az állami sajtóban megjelent közleményében a nemzetközi jog megsértésének nevezte azt, hogy csütörtök este az ország lázadók uralta északnyugati felébe török katonai járművek érkeztek a Bab el-Hava határátkelőhelyen keresztül.
A török hadsereg első katonái már múlt vasárnap átlépték a határt.
Ankara ugyanakkor azt állítja, hogy csupán a kazahsztáni Asztanában Irán, Oroszország és Törökország között szeptemberben létrejött megállapodás ráháruló részét hajtja végre azzal, hogy a szíriai felkelők mellett működve mérsékli a különböző lázadó fegyveres csoportok közötti harcokat. 

Reklám