Czibere Károly: Továbbfejlesztik a krízisidőszakra való felkészülés intézményes rendszerét

Már meghirdették a hajléktalanokat ellátó szervezetek számára a mintegy 360 millió forintos keretösszegű pályázatot

Belföld
  • 2017.06.30. - 11:40

A kormány több ponton továbbfejleszti a hajléktalanellátásban a téli időszakra, az úgynevezett krízisidőszakra való felkészülés intézményes rendszerét - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára pénteken budapesti sajtótájékoztatón.

Czibere Károly közölte, a felkészülés érdekében már meghirdették a hajléktalanokat ellátó szervezetek számára a mintegy 360 millió forintos keretösszegű, a krízisidőszak többletterheinek finanszírozására szolgáló pályázatot, amelynek már fontos része a diszpécserszolgálatok megerősítése is.

Az elmúlt télen tapasztalt rendkívüli hideg miatt a kormány úgy döntött, hogy az említett pályázati kereten felül további 50 millió forintos keretet biztosít a hajléktalanokat segítő szervezeteknek biztonsági tartalékként. Továbbá a társadalomba való visszailleszkedés segítésének része lesz a lakhatási támogatás rendszere - mondta az államtitkár.

Reklám