Románia az interkulturális kapcsolatok kezelésében jó példát mutat, ennek megfelelően azt szeretné, ha a román modellt honosítanák meg Európának azokban az országaiban is, ahol „a román kisebbséghez tartozó személyek” élnek - mondta Bogdan Aurescu román külügyminiszter.




