Szerdán a Müpában, csütörtökön a debreceni Kölcsey Központban hallhatók a Nemzeti Filharmonikusok, akik Csajkovszkij- és Rahmanyinov-műveket adnak elő.

A műsorban Csajkovszkij I. (b-moll) zongoraversenye és Szergej Rahmanyinov (képünkön) II. szimfóniája hangzik el, Farkas Gábor zongoraművész közreműködésével, Kovács János vezényletével – tudatta az MTI. Farkas Gábor a New York Concert Artist & Associates által kiírt verseny fődíjasa volt, tavaly márciusban a Carnegie Hallban adott szólóestet. Csajkovszkij harmincas évei közepén komponált zongoraversenye nyitótémájának köszönheti népszerűségét, míg Rahmanyinov második szimfóniája tizenkét évvel az első után, 1907-ben született.



