A magyar gazdaság növekedési pályára állása az autóipar nélkül nem történhetett volna meg, nem elég azonban az eddigi sikerekre apellálni – mondta a külgazdasági és külügyminiszter a Nemzeti Befektetési Ügynökség által szervezett budapesti konferencián, csütörtökön.
A miniszter megjegyezte, hogy az autóipar termelési értéke tavaly 7874 milliárd forintot ért el, ami óriási rekord, és a magyar járműipar nemzetközi versenyképességét bizonyítja, hogy 92,2 százalékát exportpiacokon értékesítették. Szijjártó Péter emlékeztetett arra, hogy az ágazat a feldolgozóipari termelés 30,1 százalékát tette ki, és több mint 154 ezer embert foglalkoztatott 2016 végén. A világ húsz legnagyobb első körös autóipari beszállítója közül tizenöt van jelen Magyarországon.


