Negyven helyszínen épült ki vagy bővült a közvilágítás tavaly Budapesten csaknem 50 millió forint fővárosi forrásból - tudatta a Főpolgármesteri Hivatal pénteken.
Tavaly 23 gyalogátkelőhelyen és 17, bűnmegelőzési szempontból fontos helyszínen építette ki vagy bővítette a közvilágítást a BDK Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft.
"A beruházáshoz csaknem 50 millió forint forrást biztosított a Fővárosi Önkormányzat, amely - Tarlós István főpolgármester programjának megfelelően - kiemelten fontosnak tartja a közvilágítás közbiztonsági szerepét, eleget téve a lakossági bejelentéseknek és a közlekedésbiztonsági hatóságok jelzéseinek" - írták.
A közlemény szerint a kerületi önkormányzatokkal egyeztetve, a beérkezett panaszokat figyelembe véve többek között a Petőfi híd budai hídfőjénél lévő kerékpárútnál, a Művészetek Palotája mellett, a gazdagréti Rétköz utca több kereszteződésében, valamint az óbudai Slachta Margit rakparton épült ki vagy bővült a közvilágítás. A projekt részeként 42 új lámpatestet, 11 új kandelábert helyeztek el, valamint körülbelül 320 méter kábelhálózatot építettek ki, összesen 26 millió forint értékben.
A bűnmegelőzési programban Kocsis Máté önkormányzati és rendészeti tanácsnok, valamint a kerületi önkormányzatok javaslata alapján új útszakaszokon épült ki, vagy bővült a közvilágítás mintegy 22 millió forintból. A programban 133 új lámpatestet, 77 új közvilágítási kandelábert vagy oszlopot helyeztek el, valamint 2 kilométer kábelhálózat épült ki - olvasható a közleményben.
A fejlesztésnek köszönhetően tizenhárom kerületben javultak a köz- és közlekedésbiztonsági körülmények - tudatta a hivatal. A helyszínek teljes listája a Budapest portálon (www.budapest.hu) olvasható.



