Boldogasszony

Erdélyben jár már a holnapi, csíksomlyói búcsúba tartó zarándokok vonata

Krónika
  • 2016.05.13. - 03:20

Elindult tegnap kora reggel Budapestről a Boldogasszony nevű zarándokvonat a holnap kezdődő csíksomlyói búcsúba.

zarándokvonat
(Fotó: Balogh Zoltán)

Az utazás résztvevőit Bíró László tábori püspök áldotta meg a Nyugati pályaudvaron. Az Erdélybe látogatókat Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Maroshévízen és Gyergyószentmiklóson ünnepélyesen fogadják. A zarándokokat a kormány részéről Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolattartásért felelős államtitkára búcsúztatta.  

Reklám