Demonstrációdömping, zökkenőkkel. „Budapest rendőrfőkapitánya ismét megtiltotta a demonstrációt. Újra bíróságra megyünk, és ki fogjuk harcolni, hogy törvényellenesen ne lehessen korlátozni a gyülekezési jogot.
„A Híd-Piknik típusú tiltakozások forgatókönyve hasonló, mint az ukrán Majdan téri forradalomé volt” – mondta lapunknak Horváth József biztonságpolitikai szakértő. Mint kifejtette, az ellenzéki médiának szóló megmozdulások funkciója az, hogy közvetítse a társadalom szélesebb rétegeinek, a vidékieknek, a kevésbé „érett demokratáknak”, milyen erős a társadalmi nyomás a változásra, a kormány megbuktatására. A szabadságjogok eszményképe alatt a mindennapi élet megzavarása a céltudatos befolyásolás eszköze a rendőri fellépés túlkapásaira áhítozó médiatérben, s a lánghoz adott esetben elég lehet egy szikra is – tette hozzá a szakértő. Megjegyezte, a szervezők az alkotmányos joggyakorlásra hivatkoznak, tudomást sem véve arról, hogy a többségi társadalom joga a normális élethez legalább olyan fontos alapjog, mint a hidakon történő piknikezés.



