Kétszeresére emelkedett az influenzás panaszok miatt orvoshoz fordulók száma – tette közzé tegnap az Országos Epidemiológiai Központ.
Részleges látogatási tilalmat rendeltek el tegnap a Debreceni Egyetem Klinikai Központ több területén. A Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház egész területén és valamennyi telephelyén ugyancsak szünetel a látogatás. Nem kereshetik fel a betegeket a látogatók tegnap óta Vas megyében a szombathelyi Markusovszky Kórház egész területén és telephelyein, az intézkedés a kórház körmendi, celldömölki, szentgotthárdi és intaházai telephelyeire is vonatkozik. Hétfő óta tilos a látogatás a fővárosi Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet minden osztályán, valamint a debreceni Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet több osztályán. Nem fogadnak látogatókat kedd óta a zalaegerszegi Zala Megyei Szent Rafael Kórház több osztályán, valamint a miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház Gyermekegészségügyi Központjának valamennyi osztályán, továbbá a Mohácsi Kórház kijelölt osztályain.



