Bemutatkoztak az MMA ösztöndíjas művészei

Kultúra
  • 2018.10.19. - 03:19

Száz fiatal és középgenerációs művész nyert el három évre szóló ösztöndíjat a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) idén első alkalommal meghirdetett pályázatán, a szeptember elsejétől három éven át havi bruttó kétszázezer forinttal támogatott alkotókat Vashegyi György, az MMA elnöke (jobbra a pódiumon) köszöntötte tegnap a Pesti Vigadóban.

mma
(Fotó: Hegedüs Róbert)

Kifejtette, ezerháromszáznyolcvanöt pályázatot nyújtottak be, közülük választott a kilencfős zsűri. Vashegyi úgy fogalmazott: ez a program egyedülálló, a támogatási tevékenység komplexitásában hivatott meghaladni az aktuális művészetfinanszírozási tendenciákat. Hangsúlyozta, hogy a keletkező művek végcélja nem a fiók vagy az archívum, hanem a művekből rendezett kiállítások, koncertek, előadások, könyvbemutatók sora hoz majd pezsgést a kortárs magyar művészeti életbe. Az ösztöndíjat a következő két évben szintén száz-száz alkotó nyerheti el Kucsera Tamás Gergely főtitkár tájékoztatása szerint.

Reklám