Leépítik a jelenlegi teljes bankcsoporti létszám, azaz nagyjából háromezer fő hét-kilenc százalékát az Erste Banknál - jelentette ki Jelasity Radován elnök-vezérigazgató.
A leépítésről szólva elmondta, az ügyfelekkel kapcsolatot tartó részlegeknél kisebb, a háttérrészlegeknél nagyobb leépítés jöhet, amely szeptemberben lezárul. Emellett folyamatosan vesznek is fel embereket, a call centerükben a bejövő hívások fogadását végző emberekből folyamatosan hiányuk van. Mint az Indexnek hangsúlyozta: 2011-hez képest egyharmadával csökkentek a bevételeik. Hozzátette: az intézkedések hátterében az alacsony kamatkörnyezet és az erős, bankokkal szembeni hatékonysági elvárás áll. Leszögezte, tömeges fiókbezárásra nem készülnek.


