A Budapest Honvéd története 14. bajnoki címét szerezte meg szombaton, mivel 1-0-ra legyőzte a vendég Videotont a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójának döntőnek beillő rangadóján. A találkozót követően a friss aranyérmes együttes vezetőedzője, Marco Rossi bejelentette, hogy távozik posztjáról. Bronzérmet ünnepelhetett a Vasas, amely otthon 1-1-re végzett a Mezőkövesddel. Megőrizte élvonalbeli tagságát a Diósgyőr ellen 3-1-es sikert arató Debrecen, de a DVTK is bennmaradt, mert az MTK csak egy pontot tudott szerezni Pakson. Ezzel eldőlt, hogy a már korábban búcsúzó Gyirmót mellett a budapesti kék-fehérek estek ki a másodosztályba. Az Újpest elleni derbi 2-0 arányú megnyerésével szépen zárta szezonját a Ferencváros, és győzelemmel köszönt el az első ligától a Gyirmót is, amely a Haladást fektette két vállra.





