Két tűzoltó könnyebb sérüléseket szenvedett tegnap, amikor autójuk egy karambol után az oldalára borult a Keleti pályaudvar közelében.

A szakemberek a tűzoltóság egészségügyi szolgálata, a köznyelvben doktorszolgálatként ismert szervezetéhez tartoznak, és egy riasztáshoz vonultak ki, miután a baleset helyszínéhez közel egy fiatalember beszorult egy felvonóba, ami korábban leszakadt alatta – tájékoztatta lapunkat Kisdi Márk Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. A főhadnagy beszámolója szerint az érintett tűzoltókat bajtársaik szabadították ki az oldalára borult autóból, majd kórházba szállították és ellátták őket. A vizsgálat adatai szerint a karambolozó tűzoltók vétlenek voltak a történtekben, a liftbe szorult férfit egy másik mentőegység szabadította ki.



