Menetelnek az esélyesek Wimbledonban, a vasárnapi szünnap előtt Andy Murray és Rafael Nadal után Roger Federer és Novak Djokovic is biztosította a helyét a nyolcaddöntőben.
A svájci nagymenő a német Mischa Zverevet, a szerb pedig a lett Gulbist verte három játszmában, előbbi Adrian Mannarinóval, utóbbi Grigor Dimitrovval játszik ma. A hölgyeknél sem akadt meglepetés, ha csak azt nem vesszük annak, hogy a világelső Angelique Kerber a vártnál nehezebben, csak 4:6, 7:6 (7–2), 6:4-re verte az amerikai Shelby Rogerst. Női párosban a Babos Tímea, Andrea Hlavackova kettős 6:2, 5:7, 6:4-re megverte a Lesley Kerkhove, Lidzija Marozava holland, fehérorosz kettőst, következő ellenfelük Szvetlana Kuznyecova és Kristina Mladenovic kettőse lesz. A juniorok versenyében a harmadik helyen kiemelt Piros Zsombor két szettben 6:2, 6:4-re kikapott az orosz Tyimofej Szkatovtól, így már a nyitófordulóban búcsúzott. Még nem ért véget a verseny a számára, párosban a kínai Vu Ji-pinggel indul, kettősük az első kiemelt.