Magyarok is részt vettek az Anakonda–16 gyakorlaton, Lengyelországban. A mozzanat a varsói NATO-csúcstalálkozót előzte meg.
Az Anakonda-gyakorlatokat 2006 óta rendezik kétévente Lengyelországban. A mostani, amelyet élénken figyelt Oroszország, a július elején esedékes varsói NATO-csúcstalálkozót előzte meg. A műveletek tizennégy helyszínen zajlottak. A tatai honvédek az egyik amerikai hadosztály alárendeltségében Varsóban, Bialobrzegiben, Wegozewóban és Nowa Debában láttak el feladatokat. A magyarok harcálláspontját felkereste Frederick Benjamin Hodges altábornagy, az Amerikai Egyesült Államok Európában állomásozó szárazföldi haderőinek parancsnoka, Marek Tomaszycki altábornagy, valamint Horváth Gábor dandártábornok, az Összhaderőnemi Parancsnokság szárazföldi főnöke, aki korábban részt vett a gyakorlat tervezési munkálataiban.



