Új üzemcsarnokot avatott tegnap a Videoton vállalatcsoporthoz tartozó VT Metal Kft. a Nemzetgazdasági Minisztérium által tavaly indított nagyvállalati beruházási program révén. A cég Magyarország legjelentősebb felületkezelést végző üzemét működteti Székesfehérváron.
Az államtitkár a távirati iroda kérdésére közölte: az elmúlt időszak legnagyobb változása a gazdaságban a digitalizálás térnyerése, vagyis a negyedik ipari forradalom. A kormány létrehozta az Ipar 4.0 platformot, amelynek célja a legmodernebb eszközök, módszerek (robotizálás, automatizálás, gépek internetes összekapcsolása) gyors elterjesztése a magyar gazdaságban. Király Imre, a VT Metal Kft. Galván üzletág igazgatója elmondta: a csarnok építésére azért volt szükség, mert a meglévő üzemben már nem fért el sem az új KTL technológia, sem az új galván gyártósor, amelyet a székesfehérvári tagvállalat az új üzleti lehetőségek, valamint a kapacitásnövelés érdekében telepíteni kívánt.



