Az építőipari rendelésállományok alakulásának és a kedvező időjárás visszatérésének köszönhetően ismét az ágazat érdemi erősödésére számítanak az elemzők. Úgy vélik, húsz százalék körüli éves növekedés lesz az idén.
A kivitelezői kapacitáshiány és a kedvezőtlen időjárási körülmények okozták az építőipar márciusi megtorpanását, azaz hogy az ágazat termelése az év harmadik hónapjában csupán 1,4 százalékkal emelkedett éves összevetésben – közölték elemzők a KSH adatairól. Horváth András, a Takarékbank elemzője elmondta, hogy Budapesten az első negyedévben hat irodaházat terveztek átadni, de ebből egyelőre csak kettő teljesült, ráadásul jelentős csúszásokkal kell számolni szinte minden megkezdett építkezésnél. A szakértő ugyanakkor – a rendelésállományok alakulásának és a kedvező időjárás visszatérésének köszönhetően – áprilisban ismét az ágazat érdemi erősödésére számít. Az év egészében az építőiparban húsz százalék körüli éves növekedéssel számol 2018-ban, figyelembe véve, hogy a 2017-es év eredményei eleve erős alapot jelentenek. Koji László, az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke a távirati iroda érdeklődésére közölte, a tavalyi magas bázisadatok és az építőipar rendkívül nagy rendelésállománya miatt – amely nyolcvan százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit – az ágazat termelési volumenének márciusi 1,4 százalékos emelkedésénél nem lehet hatalmas megtorpanásról beszélni.



