Húsvétig kézbesítették az Erzsébet-utalványok több mint kilencven százalékát a jogosultaknak – közölte a Magyar Posta Zrt. szombaton az MTI-vel.
A közlemény szerint, aki még nem kapta meg az utalványt, az az eredeti ütemtervnek megfelelően legkésőbb április közepéig átveheti. Akiket nem talál otthon a postás, azokat értesítő várja, hogy hol és mikor kapják kézhez a küldeményt. Emlékeztettek, a kormány döntése szerint minden, március 1-jén nyugellátásra, illetve a kormányrendeletben felsorolt ellátásra jogosult tízezer forint értékű Erzsébet-utalványban részesül, amelyet négy darab kétezer- és két darab ezerforintos címletben kap meg. Az utalványok 2019. december 31-éig válthatók be. A kézbesítetlen küldeményeket tíz nap elteltével a Magyar Posta visszaküldi a Magyar Államkincstárnak – írták. Ismert, az Erzsébet-utalványt elfogadó üzletekben matricák jelzik, hogy melyik típusú terméket – papíralapon mely utalványt, vagy az elektronikus kártyát – fogadják el. Erzsébet-utalvánnyal országszerte hatvanezer helyen lehet fizetni.



