Nem szolgálja az amerikai nemzeti érdekeket, hogy az USAID George Soros politikai céljainak megvalósítását pénzeli szerte a világban – állapította meg egy konzervatív kutató. Mike Gonzalez szerint Soros emberei diktálnak a hivatalokban.
Gonzalez szerint a vizsgálat hiánya bizonyára elégedettséggel tölti el a Soros-híveket, de kérdés, hogy tükrözi-e a tárca vezetésének álláspontját, hiszen a minisztériumban nagyon lassan haladnak a politikai kinevezések, így az előző adminisztráció bürokratái tovább őrzik aránytalanul nagy befolyásukat. Gonzalez forrásai szerint a levél el sem éri Tillersont, pedig a szenátorok aggodalma jogos. „Hogyan szolgálja az amerikai érdekeket, ha az USAID pénzéből egy kolumbiai Soros-médium a kapitalizmus és a patriarchátus miatt támadja Donald Trump elnököt, ha Macedóniában Soros alapítványával utcai akciókra tanítják az ellenzéket, vagy a melegházasságért kampányolnak Írországban?” – tette fel a kérdést. Azzal, hogy a tárca nem válaszolt a szenátorok felhívására, az amerikai hivatalokat uraló „karrierközszolgák” pont azt teszik, amit George Soros alapítványa akar – jegyezte meg.



