Állami szertartáson búcsúztatták az Iszlám Állam által meggyilkolt katonákat Libanonban

A temetés napját nemzeti gyásznappá nyilvánították

Külföld
  • 2017.09.08. - 18:29

Állami szertartás keretében eltemették az Iszlám Állam által meggyilkolt tíz katonát Libanonban, akiknek holttestére még a múlt hónapban talált rá a hadsereg a dzsihadistáktól visszafoglalt egyik területen a szíriai-libanoni határ térségében.

A temetés napját nemzeti gyásznappá nyilvánították Libanonban. A gyászszertartáson Michel Aun libanoni államfő is részt vett. "Esküszünk, hogy fiaitok vére nem marad megtorlatlanul" - intézte szavait az elhunytak családtagjaihoz az elnök.
A katonák holttestére a múlt hónapban találtak rá a hadsereg tagjai a dzsihadisták ellen folytatott hadműveletük során és azt követően. A fegyveres erők tagjainak személyazonosságát DNS-tesztek segítségével állapították meg.
A tíz katonát további 17 katonával és rendőrrel egyetemben 2014-ben rabolták el az Iszlám Állam és az al-Kaida korábbi szíriai ágának számító, akkori nevén an-Núszra Front harcosai a szíriai-libanoni határ térségében található Arszal városának környékén folytatott összecsapások után.
A biztonsági erők 16 tagját tárgyalásokat követően engedtek szabadon a szélsőségesek, még tavaly.
A fogva tartott katonák közül az egyiknek továbbra sem bukkantak nyomára a libanoni hatóságok. A férfiről azt tartják, hogy dezertált, és azóta csatlakozott az Iszlám Államhoz.
Az Iszlám Állam augusztus végén egyezett bele abba, hogy harcosai feladják enklávéjukat a libanoni-szíriai határon a libanoni hadsereg, illetve a szíriai kormányerők hetek óta tartó offenzíváját követően.
Abbász Ibrahim, a libanoni belbiztonsági erők tábornoka elmondta: libanoni tisztségviselők és a Hezbollah is az Iszlám Állam megadásaként értelmezik az evakuálást. "Nem alkuszunk. A győztes helyzetében vagyunk és feltételeket diktálunk" - tette hozzá.

Reklám