A Fidesz frakcióvezető-helyettese szerint, aki nemmel szavaz a plakáttörvényre, egyértelműen a fekete pártfinanszírozásra, a politikai korrupcióra szavaz.
Németh Szilárd az M1 aktuális csatornának csütörtökön azt mondta, minél előbb tiszta közéletet kell teremteni, és pénteken kiderül, ki minek a pártján áll. Aki megszavazza a plakáttörvényt, a zéró toleranciára szavaz ebben a kérdésben és a korrupciós lehetőségek megszüntetésére - tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy a hétfőn tartott ötpárti megbeszélés után úgy tűnt, az MSZP is támogathatja a javaslatot, majd később bejelentették, hogy nem szavazzák meg a tervezetet, Németh Szilárd azt mondta: Botka László, az ellenzéki párt miniszterelnök-jelöltje avatkozott közbe.
"Még olyan hírek is elterjedtek, hogy nagy valószínűséggel azért, mert ő is kapott 1200 plakáthelyet Simicskától" - fogalmazott, megjegyezve, nekik kell színt vallaniuk ebben a kérdésben, ez pedig pénteken meg fog történni.
Orbán Viktor: Fel kell számolni a pártfinanszírozási korrupciós botrányokat
Fel kell számolni az olyan pártfinanszírozási korrupciós botrányokat, mint amitől az ország szenved - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Brüsszelben csütörtökön.
A kormányfő hozzátette, akkor lehet felszámolni, ha egyértelmű törvények vannak, ezért parlamenti jelenléte esetén eszerint szavazna. Hozzátette, hogy a plakáttörvényt nem a kormány terjesztette elő, ez a pártokra tartozó ügy.
Arra az újságírói kérdésre, hogy nem hiányzik-e majd pénteken a törvényalkotáshoz szükséges szavazata, úgy válaszolt: "ha azt a kormány terjesztette volna elő, úgy gondolom, otthon kellett volna lennem".
Orbán Viktor hozzátette, van egy frakcióvezetője a Fidesznek, akinek engedelmességgel tartozik. "Ha Kósa Lajos szól, hogy mennem kell, akkor haza fogok menni természetesen. Amikor eljöttem, akkor azt mondta, ez nem várható" - fogalmazott a miniszterelnök.



