Kettős beszéd folyik a marosvásárhelyi katolikus gimnázium ügyében, az iskola jövője az oda járó 150 diák szüleinek a kitartásán múlhat - mondta Pászkán Zsolt Románia-szakértő az M1 aktuális csatornán szombaton.
A gimnázium ügyében zajló eljárást magyarellenes intézkedésnek nevezte és kifogásolta, hogy egy iskolaalapítás miatt a bukaresti korrupcióellenes ügyészség jár el, miközben az - mint fogalmazott - legfeljebb közigazgatási ügy lehetne. Hozzátette, hogy valószínűleg az eljáró helyi tanfelügyelők is a fővárosból kapják az utasításokat.
A szakértő szerint átverés, hogy Románia az ilyen intézkedések ellenére az EU előtt kisebbségbarát államnak próbálja mutatni magát.



