Mindhárom nyertes pályázó aláírta a szénhidrogén-koncessziós szerződéseket a tavaly júniusban közzétett pályázatokon elnyert területekre – közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) tegnap.
A tárca tájékoztatása szerint a bányászati felhívások koncesszióinak megadásáról a minősítő bizottság értékelése és javaslata alapján tavaly novemberben döntött a nemzeti fejlesztési miniszter – adta hírül az MTI. Az újonnan megkötött szerződésekkel a Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. összesen tizenhárom hazai szénhidrogén-kutatási területre szerzett kutatási jogosultságot, míg a korábbi koncessziókon szintén nyertes Vermilion Exploration B.V. és HHE Group Kft. a mostani szerződéskötéssel együtt három-három szénhidrogénes koncesszió birtokosa.



