A már meglévő alapokra építve fejlesztené a magyar labdarúgóedzők oktatását Jörg Daniel, az edzőképzés decemberben kinevezett igazgatója.

Bernd Storck az MLSZ szakmai igazgatójaként elmondta, "prominens támogatást" kapott a német szövetségtől. "Új gondolatokat, kisebbfajta forradalmat szeretnénk bevezetni a magyar futballban és edzőképzésben" - szögezte le. Hozzátette: az erőnléti felkészítés kapcsán szeretné, ha a Németországban már bevált és természetesnek számító módszereket Magyarországon is bevezetnék. - "Jó, ha azok a feltételek, amik kint adottak, itt is megvalósulnak."Kiemelte, fontos az innováció és a folyamatos fejlődés, s már a pro licencet várhatóan jövő nyáron átvevő szakembereket is erre "hangolják". "Magyarországon más volt a képzés, mint külföldön, ezen szeretnénk változtatni, hogy az edzők megkaphassák a legfrissebb tudást. A jövőre koncentrálunk, s azt a 13-14 edzőt, aki első körben meg fogja kapni a pro licencet, támogatjuk, hogy az újításaikat innovatív módon be tudják építeni a magyar futballba" - fejtette ki Bernd Storck, a magyar válogatott szövetségi kapitánya.



