"A magyarországi zsidó közösség a kormány feltétlen védelme alatt áll"

Orbán Viktor Izrael askenázi főrabbijával tárgyalt

Belföld
  • 2017.07.06. - 10:57

A magyar zsidóság védelméről, támogatásáról és a magyarországi zsidó élet virágzásáról is szó esett Orbán Viktor miniszterelnök valamint David Lau, Izrael askenázi főrabbija találkozóján csütörtökön az Országházban - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.

OV-rabbi
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen David Lau, Izrael askenázi főrabbija (b) és Orbán Viktor miniszterelnök találkozója az Országházban - Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Árvai Károly MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Árvai Károly

A megbeszélésen, amelyen részt vett Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes, a KDNP elnöke, valamint Köves Slomó, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbija is, Orbán Viktor biztosította vendégét: a magyarországi zsidó közösség a kormány feltétlen védelme alatt áll. Hozzátette: a magyar zsidóság - a többi történelmi egyházhoz hasonlóan - minden lehetséges támogatásban részesül.
A főrabbi örömmel állapította meg, hogy a zsidó élet virágzik Magyarországon, és köszönetet mondott Orbán Viktornak az ehhez nyújtott segítségért - közölte Havasi Bertalan.

Reklám