A magyar lakosság kétharmada (67 százaléka) aggasztónak ítéli a hazánkba irányú illegális bevándorlást, tízből négyen (41 százaléka) pedig kifejezetten súlyos problémának tartják azt – derül ki a Századvég Alapítvány legfrissebb közvélemény-kutatásából. A most kapott eredmény megerősíti a korábbi, hasonló tárgyú magyarországi felméréseket, melyek mind azt mutatják, hogy a magyar társadalom elutasítja a migránsok tömeges, ellenőrizetlen beáramlását.
A megkérdezettek többsége (76 százaléka) szerint a következő évtizedben tömegesen érkeznek majd migránsok Afrikából az európai kontinensre. Csupán minden tizedik válaszadó nyilatkozta azt, hogy egyáltalán nem tart ettől. Az afrikai demográfiai robbanás, a gazdasági nehézségek, a munkahelyek hiánya, a klímaváltozás nyomán romló környezeti feltételek mind abba az irányba mutatnak, hogy a következő években egyre többen indulnak majd útra a fekete kontinensről Európa felé.




