A II. Kulturális Filmek Fesztiváljának fődíját Beregszászi alkotók nyerték, a mustrára az idén huszonnégy hazai és a Kárpát-medence több magyarlakta vidékének értékeiről készült alkotás jutott be.
A második helyezettnek járó kétszázezer forintos díjat a gyergyószentmiklósi Gyergyó Tv munkatársai, Barabás-Pál Hajnalka, Molnár Cs. Attila és Simon Zoltán által készített, Elindultak a gyergyóalfalvai zarándokok című film kapta. A harmadik helyezést s annak százezer forintos díját a Mesterképzés című munka érdemelte ki, amelyet a kárpátaljai Tisza-1 Tv két munkatársa, Kovács Géza és Vass Tamás készített.
A szatmárcsekei döntőbe huszonnégy film került be, s közülük választotta ki a zsűri - amelynek Kerényi Imre rendező, Dárday István filmrendező és Balogh Ákos Gergely, a Mandiner.hu főszerkesztője volt a tagja – a legjobbakat.
A filmek hazánk és a Kárpát-medence magyarlakta vidékeinek kulturális értékeiről készültek. Az első három helyezett díjazásához a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa adott támogatást.
A zsűri különdíjakat is odaítélt. A Közönségdíjat, a Magyar Művészeti Akadémia kétszázötvenezer forintos különdíját Magyari Tekla és Simó Csaba, a székelyudvarhelyi Aves Media munkatársai vehették át, Birtokaik visszaszerzéséért küzd Bánffy Farkas című filmjükért. A házigazda Szatmárcseke különdíját a székesfehérvári Fehérvár Médiacentrum Három új harang költözik a Ciszterci templomba című filmje kapta.
A döntőbe jutott filmek alkotói szombaton megkoszorúzták a Himnusz költője, Kölcsey Ferenc síremlékét a szatmárcsekei híres, csónakfejfás temetőben.


