"A magyar és a lengyel egymás iránt hű, baráti és egymásra utalt nemzet"

Kövér László azt ígérte, Magyarország folytatja Lengyelország munkáját a V4 élén

Belföld
  • 2017.06.26. - 11:52

A magyar és a lengyel egymás iránt hű, baráti és egymásra utalt nemzet - mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke hétfőn Budapesten, amikor a XI. kerületi Goldmann György téren felavatták a második világháború idején Magyarországon lengyel menekülteket segítő és zsidó embereket mentő Henryk Slawik és idősebb Antall József emlékművét. A visegrádi csoport (V4) hamarosan kezdődő magyar elnöksége folytatni fogja azt a munkát, amelyet a posztot jelenleg betöltő Lengyelország elkezdett - ígérte továbbá Kövér László.

Henryk Slawik és id. Antall József
Henryk Slawik és id. Antall József
Az eseményen a házelnök kiemelte: az emlékmű két igaz, tisztességes ember, és tágabban a két nemzet kapcsolatának szimbóluma. Idősebb Antall Józsefet és Henryk Slawikot látszólag egy világ választotta el egymástól, de különböző pályájuk a vészterhes második világháborúban összefonódott - tette hozzá.

Marek Kuchcinski, a lengyel szejm elnöke hangsúlyozta: két olyan hősre emlékezünk, akiknek emléke évtizedekre feledésbe merült. Azért ítélték őket feledésre, mert olyan értékeket képviseltek - nemesség, hazafiság, szabadságszeretet, az emberi méltóság tisztelete, bátorság -, amelyek semmi mással nem cserélhetők fel - mondta.

lengyel emlékmű
  
Reklám